Çİkolata Limanı

Eti Karam Bitter (%70 Kakao)

Eti Karam Bitter (%70 Kakao)

Eti Karam serisinden yediği bademli portakallıya hayran kalmıştım. Bu yüzden yüksek bir beklenti ile “yoğun bitter lezzetli” paketi heyecanla açıyorum. İlk dikkatimi çeken renk. Koyu bir kahverengi, kakaonun yoğunluğunu ispat etmek istercesine.

İlk kareyi ağzıma atıyorum, kalın olduğu için ısırarak küçük parçalara ayırıyorum, evet, kakao yoğun. Neredeyse ağzımda kakaoyu toz halinde hissedeceğim kadar yoğun. Şeker belli belirsiz, hatta yok gibi, damağımda son kalan tat hafif bir kakao acısı oluyor. %70 kakao yüksek bir oran ve  Eti bunun altından kalkmış. Bu oranda kakao kullanınca çikolatayı lezzetli bir hale getirmek zor olmalı ama Eti Karam bunu başarmış.

Eti Ülker’e göre çikolataya çok geç girdi, ilk çikolatalarını çıkardığında Ülker’in çok gerisindeydi, hem gofret, bar çeşitlerinde hem de tablette. Ancak tablette arayı kapatmış gibi. Karam serisi Ülker’in tabletlerinden farksız, lezzet ve kalite açısından. Bu süreçte çok çeşidi piyasaya sürüp değişiklik yaptılar veya kaldırdılar. Umarım bu site sayesinde bu  süreçleri artık buradan takip edebileceğiz. 80 gr.lık çikolata 391 kalori. 16 küçük kareden oluşuyor, %70 kakao dışında şeker ve kakao yağı var. Eğer yoğun kakaodan hoşlanıyorsanız tavsiye edebileceğim bir çikolata.

<

Yorumlar

blog comments powered by Disqus