Çİkolata Limanı

Eti Karam Gurme

Eti Karam Gurme

Eti Karam Gurme'yi ilk bir büfede gördüm. O an almadım ama aklımda kaldı çünkü Eti, Karam serisi ile mükemmel denebilecek bir tat yakalamıştı. Şimdi bu seriden bir gofret -bildiğim kadarıyla ilki- var. Sonraki günlerde birkaç markete baktım ama bir türlü bulamadım. Nihayet bugün başka bir büfede gördüm ve hemen aldım.

Hani derler ya işinde mutluysan, heyecan duyuyorsan hayatında da mutlu olursun diye... İşte şu an o durumdayım, elimde daha önce diğer çeşitlerini çok sevdiğim bir çikolatanın yeni çeşidi, paketi açmakla açmamak arasında gidip geliyorum, neyseki yedeği de var. 

Önce paketi anlatmalıyım, siyah ve mavi karışımı bir paket ama öyle güzel bir mavi ki. Gofret yumuşak hatları olan bir dikdörtgen prizma. Ambalaj öyle özenli hazırlanmış ki. Üzerinde küçük bir resim, gofretin ikiye bölünmüş hali. 

Eti Karam Gurme Bitter Çikolatalı & Kremalı Gofret 'i açtım, güzel bir rengi güzel bir görünümü var, Alaska Frigo gibi şekli ama donmamış. Kokusu tam bitter çikolata kokusu, kakao kendini belli ediyor. Önce çok küçük bir ısırık alıyorum, ucundan. Gofretin sesini duyuyorum, ardından bitter çikolatanın tadı önce dudağıma oradan da damağıma yayılıyor. Bitter çikolatası çok güzel ama asıl içindeki bitter çikolatalı krema. Nasıl müthiş bir tat. Sarelle Bitter'den çok daha güzel. Dört kat kalın gofret arasında 3 kat kalın bitter çikolata kreması var. Mükemmel bir görüntü. Şimdi ikinci lokma, müthiş, müthiş, müthiş. Başka hiçbirşey diyemiyorum, müthiş. Hayatımda yediğim en güzel gofret, abartısız. Bu nasıl bir lezzettir, kakao kreması dolu dolu, bitter çikolata kaplaması tam kıvamında ve gofret tazecik, yemeye başladığınız an bu üç muhteşem lezzet bir araya geliyor ve çok daha mükemmel bir lezzet oluşturuyor. Anlatamıyorum, ne yapın yapın bu  gofreti bir kez mutlaka tadın. Dünyanın tüm çikolatalarını, tüm gofretlerini yemedim henüz, ama eminim bu gofret en iyilerinden biri. Koca gofret, 55 gr.lık gofret o kadar hafif ki, her şeyi ile o kadar dengede ki. Ne zaman bitti bilmiyorum ve şimdi eğer başarabilirsem resmini çekeceğim önce ve ikinci paketi de afiyetle yiyeceğim. Yarın da bu gofreti eve stoklayacağım. Eti Karam Gurme'nin 55 gr.lık bir paketi 295 kalori.

Eti Karam Gurme Bitter Çikolatalı & Kremalı Gofret. Bu ismi unutmayın, zaten bir kez yedikten sonra unutamayacaksınız ama sadece Türkiye'de değil dünyanın her yerinde kapış kapış gidecek bir gofret bu. Umarım Eti bu gofreti en kısa sürede her satış noktasına ulaştırır. Bunu yaptığı an Eti Canga çılgınlığı gibi Eti Karam Gurme çılgınlığını da hep beraber yaşayacağız.

Teşekkürler Eti, hayatımda yediğim en güze gofreti bana sunduğun için.

<

Yorumlar

blog comments powered by Disqus