Çİkolata Limanı

Nutella

Nutella

Bir efsane daha çikolataport'un konuğu. Efsaneleri sitemizde ağırlamanın keyfi gerçekten başka. Nutella krem çikolata alanında sadece ülkemizde değil tüm dünyada bir efsane. Nutella öyle bir marka haline geldi ki kesinlikle sadece kahvaltılık bir ürün değil artık.

Gelelim ürünün kendisine. İlk değineceğim kısmı -belki kızacaksınız ama- kutusunu açtıktan sonra karşımıza çıkan o ambalajla ilgili. Henüz kolayca açılanını görmedim. Açtıktan sonra mutlaka kavanozun kenarlarında o ince yapışkanlı kağıt kalır ve minik minik kağıtları koparmaya çalışırız. Hele elinizdeki kaşığı hızla kavanoza daldırmak için bekliyorsanız o sarı ambalaj sizin başdüşmanınız olabilir.

Nutella krem çikolatalar arasında kendine özgü tadı,kokusu,lezzeti olan çok çok az sayıdaki markalardan biri. Fındık kreması ve kakaosu lezzetli ve iştah açıcı. Yağ oranı çok dengeli ki krem çikolata da yağ dengesini şaştınız mı lezzet konusunda hiç şansınız kalmaz. Nutella bu özellikleri ile şahane bir kahvaltılık krem çikolata. Krem çikolatayı ağzınıza aldığınızda hissettirdiği tat, içerdiği çikolatanın dolgunluğu, yoğunluğu ve fındık kremasının lezzeti gerçekten başdöndürücü. Nutella sahip olduğu fanatik hayran kitlesi ile de sektördeki diğer markalardan ayrışan bir ürün. Hayran kitlesinin Nutellayı her fırsatta farklı şekillerde kullanmaları, Nutella'nın sadece kahvaltılık bir ürün olmamasını sağlıyor. En son Nutella shot isimli bir alkollü içecek yaptıklarını gördüğümde bu işin sonu yok diye düşündüm. Herkese afiyet olsun,

Yorumlar

blog comments powered by Disqus