Çİkolata Limanı

Ülker Albeni

Ülker Albeni

Albeni Ülker’in  gofret mi yapsam, çikolata mı yoksa çikolatalı bisküvi mi diye karar veremediği ürünlerinden biridir. Oldu bitti garip gelmiştir tadı. Bu yüzden de sadece yoklukta tüketilen veya dikkat çeken bir çikolatadır benim için.

“Sütlü Çikolata Kaplı Karamel ve Bisküvi” yazıyor alt başlığında. Tadını garip bulsam da adının hakkını verdiğini belirtmeliyim. İlk ısırışta vaat ettiği tüm tatları alıyorsunuz. Sütlü çikolatası lezzetli. Kolayca ağzınızda eriyor. Karamel tadı baskın değil. Keskin bir şeker tadına boğmuyor sizi. Bisküvisinde sorun var ama. Bayat. Üstelik son kullanma tarihine 8 ay var. Gariptir, üretim tarihi yazmıyor. İçindekilere bakacak olursak, %44 ile sütlü çikolata var ve tadında da baskın. Karamel %29, bisküvi %27. Bisküvinin oranının daha fazla olduğu hissedilse de hacimden dolayı normal sayılabilir.

Kötü bir ambalajı var. Çok ince. Belki de bu yüzden bisküvisi hemen bayatlıyor. Renkler de dikkat çekmemek için tasarlanmış sanki.Fiyat konusunda bu tarz tüm ürünlerinde Ülker yıllardır aynı politikayı uyguluyor. Fiyatları benzer ürünlerde aynı düzeyde tutuyor. Metro, Çokonat, Rodeo vs. aradaki farklar hep dikkat edilmeyecek düzeyde. Bu anlamda bu ürünün fiyatı yüksek kalıyor.

<

Yorumlar

blog comments powered by Disqus