Çİkolata Limanı

Ülker Laviva

Ülker Laviva

Ülker Çikolata Ülker Laviva Dolgulu ve Biskuvili Çikolata adı ile yeni bir ürün çıkardı. Tekrar yazayım, Ülker, yeni bir ürün çıkardı. Birkaç kez daha yazmak isterdim bu cümleyi, o kkadar uzun zamandır yazamıyorum ki. Ülker uzun zamandır ambalaj ve gramaj değiştirerek ürün çeşitlendirmesi yapmaktan başka bir şey  yapmadı çikolatada.

 

Şimdi ise karşımızda Ülker'in güçlü olduğu iki alandan ortak bir ürün, çikolata ve biskuvi. Ama önce isim, ambalaj ve tasarımdan bahsetmek istiyorum. İsim, Laviva,  nedense bende direk Lovells markasını çağrıştırdı. Sitemizde tanıtımları bulunan bu marka Ülker bünyesinde idi ancak şu anda sanırım üretim yapmıyor. İsme ek olarak ambalaj rengi, yazı karakteri ve ürünün tasarımı da direk Lovells'i andırıyor. Eğer düşüncelerim doğru ise, umarım öyledir, Ülker Lovells markasını kendi içinde konumlandırıp yeni ürünler piyasaya sürecek ve bu sadece bir başlangıç. Ürünün fiyatının 1 TL gibi yüksek bir fiyat olması, ambalajın şıklığı ve tasarım direk Eti Karam Gurme'ye rakip bir ürün olduğu algısını doğurdu bende.  Gerçekten heyecan verici çünkü bu rekabetten umduğum bir sürü yeni, kaliteli çikolata veya gofret  olacaktır.

Şimdi gelelim Ülker Laviva'ya , tam adı ile Ülker Laviva Dolgulu ve Biskuvili Çikolata'ya. Paketi açtığımda tasarıma vuruldum,  ambalaj da o kadar iyi ve kokuyu o kadar güzel korumuş ki sütlü çikolata kokusunu yarım metre öteye koysam bile hissediyorum. Çikolatanın rengi ve üzerindeki desen çok güzel. İkiye kırdığımda Alt tarafta biskuvi, üstünde dolgu olduğunu gördüm. Bu ikisini kaplayan sütlü çikolata ise ince değil, ki ben böylesini tercih ederim.

Heyecan ile ilk lokmamı alıyorum, sütlü çikolata yavaşça eriyor ağzımda, lezzetli bir çikolata, tam dengede, eridikçe altındaki dolguyu hissetmeye başladım, bitter tadı geldi ağzıma, pakete, içindekilere baktığımda  bitter çikolata kreması olduğunu gördüm. Dolgunun renginin koyuluğu dikkatimi çekmişti ama bitter olacağını düşünmemiştim. Ülker beni şaşırtmaya devam ediyor. En altta ise kakaolu biskuvi, bu da zaten Ülker'in uzmanlık alanlarından ve taptaze. Çikolatanın yarısı ben anlamadan bitti, şimdi ise ısırak yiyeceğim, evet hanımlar beyler, bu çikolatayı böyle yiyeceksiniz, ilk anda gelen sütlü çikolata bitter krema ve biskuvi ile öyle bir araya geliyor ki muhteşem bir üçlü oluşturuyorlar. Kesinlikle çok güzel, çok leziz, çok kaliteli bir ürün. Çok bekledim Ülker'den böyle bir ürün, çok geç oldu ama dönüşü muhteşem olmuş , umarım devamı gelir.

Ülker Laviva 35 gr. kalorisi yazmıyor, Ülker ne yazık ki çikolatalarına genelde kalori yazmıyor, ki bu talep edilen birşey.  Bakkala, markete ilk uğradığınızda kesinlikle alın, birkaç tane alın ve deneyin.

Televizyonlarda Ülker Lavica reklamı Hayatı Dolu Dolu Yaşa sloganı ile yayınlanmaya başlandı, en kısa sürede bu reklamı bloğumuzda paylaşacağız.

<

 

 

 

 

Yorumlar

blog comments powered by Disqus